Ondernemersscan voor signbedrijven
De presentatie van Bart van den Belt tijdens de kick-off meeting krijgt een vervolg. Vanuit zijn ervaring als ondernemer en oprichter van BusinessCoach Nederland vertelde Bart onder andere over het door hem ontwikkelde “MKB Canvas”: een praktische groeimethodiek voor MKB-ondernemers die meer structuur, overzicht en rust in hun bedrijf willen creëren. De methode richt zich op bedrijven die wel groeien in omzet, maar tegelijkertijd steeds afhankelijker worden van de ondernemer zelf.
Het “MKB Canvas” bekijkt een onderneming als één samenhangend systeem en richt zich op drie hoofdgebieden: leiderschap, klantreis en organisatie. Daarbij wordt gekeken naar onderwerpen zoals persoonlijke effectiviteit van de ondernemer, commerciële groei, processen, taakverdeling, teamontwikkeling en schaalbaarheid. Het doel is om bedrijven minder afhankelijk te maken van één persoon en tegelijkertijd winstgevender en beter organiseerbaar te maken.
Vanuit SIBON kunnen aangesloten signbedrijven tegen een zeer aantrekkelijk tarief gebruikmaken van een ondernemersscan op basis van het “MKB Canvas”. Deze scan geeft snel inzicht in de sterke punten, verbeterkansen en groeimogelijkheden binnen het bedrijf en vormt een praktisch vertrekpunt voor verdere professionalisering en gezonde groei. Als vervolg op de verslaglegging van de scan, krijgt het deelnemende bedrijf een anderhalf uur durend analyse gesprek met een business coach.
BusinessCoach Nederland kan signbedrijven verder ondersteunen met scans, coaching, groeiplannen en concrete actiepunten. Daarbij worden knelpunten zichtbaar gemaakt, zoals inefficiënte processen, gebrek aan structuur, afhankelijkheid van de ondernemer of onduidelijke verantwoordelijkheden binnen het team.
Voor signbedrijven is deze aanpak bijzonder interessant omdat de “MKB Canvas” speciaal wordt aangepast voor de signsector. Binnen de signbranche spelen vaak herkenbare uitdagingen, zoals een eigenaar die te veel zelf regelt, onvoldoende structuur in planning en calculatie of beperkte schaalbaarheid van de organisatie.